Setkání rodičů s odbornicí Mgr. Bínovou na téma: Prevence školní neúspěšnosti a předcházení speciálním poruchám učení – aneb co můžu jako rodič udělat pro dobrý start i průběh školní docházky

Vážení rodiče,

zajímá vás co můžete jako rodič udělat pro dobrý start i průběh školní docházky vašeho dítěte? Nebo jak můžete svému dítěti pomoci k úspěšnému nástupu do základní školy? Nebo co stojí v pozadí pozdější školní neúspěšnosti u dětí?  Co udělat proto, aby nedocházelo k rozvoji výukových obtížích v dalších ročnících? Nejen na tyto otázky vám poskytne  odpověď odbornice    Mgr. Lenka Bínová na plánovaném setkání s rodiči u nás v Rožnově pod Radhoštěm.

Na setkání se bude dále debatovat o tom, jakým způsobem je možné předejít případné školní neúspěšnosti a specifickým poruchám učení nebo jaké jsou možnosti her, cvičení a úkolů, které mohou rodiče s dítětem doma společně procvičovat a tím posílit a rozšířit schopnosti a dovednosti potřebné pro úspěšné zvládnutí požadavků na základní škole. Probere se na jaké úrovni v jednotlivých oblastech by mělo dítě být, aby první třída nebyla zatěžkávací zkouškou pro něho samotného, ale i pro rodiče, a aby nedocházelo k rozvoji výukových obtíží v dalších ročnících. Lektorka se bude věnovat i tomu, kdy zvažovat možnost návštěvy odborníka z pedagogicko – psychologické poradny.

Setkání se koná ve středu 31.5.2023 od 17:15 do 19:00 hod. na MěÚ v Rožnově pod Radhoštěm (sál v přízemí). 

Na setkání je nutné se přihlásit zasláním jména a příjemní zájemců na e-mail petra.satankova@maproznovsko.cz.

Více informací v pozvánce zde:

mapiii_pozvanka_rodice_binova_31-5-2023b

 

Napsat komentář