Srdečně zveme pedagogy základních škol na seminář s Mgr. Jiřím Haldou, který otevře aktuální témata spojená s vývojem dětí, jejich chováním i fungováním ve školním prostředí.
Seminář se uskuteční ve středu 27. května 2026 od 13:00 do 16:00 hodin na Městském úřadě v Rožnov pod Radhoštěm, obřadní místnost v přízemí.
Ve školní praxi stále častěji zaznívají otázky, kde končí role rodičů a kde začíná role školy, kdo nese odpovědnost za výchovu dítěte a jak reagovat na rostoucí množství diagnóz a obtíží, které se promítají do každodenní práce pedagogů. Přibývá dětí s problémy v oblasti soustředění, emocí, chování nebo učení, zatímco praktických odpovědí a funkčních přístupů bývá často nedostatek.
Seminář nabídne pohled na souvislosti mezi těmito obtížemi a nevyhaslými primárními reflexy, které mohou významně ovlivňovat fungování nervového systému dítěte. Lektor přiblíží, jak se mohou tyto reflexy projevovat ve školním prostředí – například v oblasti pozornosti, motoriky, emoční stability nebo zvládání školních nároků.
Společně se zaměříme na:
- význam primárních reflexů pro vývoj dítěte,
- jejich možné projevy v chování a vzdělávání žáků,
- souvislosti mezi přetížením nervového systému a některými diagnózami,
- možnosti, jak lépe porozumět potřebám dětí v běžné školní praxi.
Seminář propojí teoretické informace s praktickými zkušenostmi a nabídne inspiraci pro každodenní práci pedagoga.
Na seminář je nutné se přihlásit.
Těšíme se na setkání s Vámi.
Realizační tým MAP V

